Андріївські Вечорниці

«Ой, Андрію, Андрію,

Даруй нам надію,

Хто з нас із дівчат

Перша заміж вийде»

Гучно лунало напередодні 13 грудня з вуст дівчат.

15 групи, учасниць Андріївських вечорниць.

Розпочали свято ведучі, які звернулися до присутніх з вітальними словами, повідомили про історію свята, необхідність збереження народних традицій, звичаїв та обрядів та запросили усіх до теплої світлиці

1

Як і годиться, першими до оселі господині та її дочки завітали дівчата із дзвінкими піснями. Очікуючи парубків, вони беруться до приготування вареників та випікання головного атрибута свята – калити – символу Сонця, щастя, достатку, добробуту та надії.

1 2

Не забули дівчата й про ворожіння, які перейняли від своїх бабусь та матерів: на свічку, на вареники, на чоботи та інші.

3

4

З гучними та веселими піснями на вечорниці завітали й парубки, які принесли неабияку радість дівчатам. Хвалилися своїми покупками з базару й господар  з кумом.

5

Найурочистіший етап свята – обряд «Кусання калити». Пан Калитинський запрошував «коцюбинських» кусати калиту. Багато хлопців спробували вкусити Калиту.

6 7

Потім дівчата пригостили усіх глядачів  у залі смачними варениками. А викладачам нашого ліцею вручили невеличкі смачні подарунки на згадку про веселі вечорниці в ніч на Андрія.

8

І на завершення усі учасники свята разом з глядачами  виконали пісню «Лише у нас на Україні», у якій переплелися національне й патріотичне, єднання поколінь, державна минувшина й сьогодення, традиції та обряди нашого народу.

9

11

Залишити відповідь