Зростання життєвих вимог до ПТНЗ потребує підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, зокрема організації методичної роботи в навчальному закладі, тому методична робота у ДНЗ «Вишнівецький професійний ліцей» об’єктивно виконує роль зв’язкової ланки між життям та діяльністю педагогічно колективу.
Основними формами методичної роботи є:
- наставництво;
- інструктивно-методичні наради;
- теоретичний семінар та семінар – практикум;
- психолого – педагогічний семінар;
- педагогічні читання;
- індивідуальні консультації тощо
Координація методичної роботи в ліцеї здійснюється методичною радою у складі: Сидора Е.М. (в.о.директора, заступник директора з НВР), Гупало Н.М. (заступниця директора по НВР), Шушкевич Л.С.(методистка) та голів методичних комісій.
Основними завданнями ради методичного кабінету визначено:
– практична допомога керівникам методичних об’єднань щодо планування, організації роботи по вивченню та впровадженню проблемної теми закладу;
– обговорення програм додаткових та індивідуальних занять з обдарованими учнями, а також учнями з девіантною поведінкою;
– розгляд і рецензування доповідей, виступів на засіданнях педрад, з педагогічних читань
– обговорення стану методичної роботи та впровадження заходів щодо її покращення;
-запровадження гнучкої системи безперервної освіти педагогічних кадрів;
– впровадження ефективних технологій навчально-виховного процесу;
– забезпечення провідної ролі самостійності педагогів у підвищенні своєї кваліфікації, мотивація та розвиток їх творчого потенціалу.
- методичне сприяння зовнішньому оцінюванню та об’єктивному, науково обгрунтованому моніторингу навчально-виховного процесу, використання його наслідків у науково-методичній роботі з керівними та педагогічний кадрами:
- методичне забезпечення запровадження профільного навчання;
- активізація самостійної роботи учнів.
Оснащення і оформлення методичного кабінету сприяє ефективній підготовці викладачів та майстрів виробничого навчання до уроків та позаурочних заходів. Індивідуальної методичної роботи, самоосвіті працівників ліцею.
В методичному кабінеті для ознайомлення та використання систематизуються та зберігаються нормативні та інструктивно-методичні матеріали, необхідні для успішної організації навчального процесу; навчальна документація. дидактичні матеріали тощо.